השתלת שיניים

כשאתם מסתכלים על הפנים של אדם שעומד מולכם, מה הדבר הראשון שאתם שמים לב אליו? אם אנחנו יכולים לנסות ולנחש, היינו אומרים שעל החיוך שלו. כן, החיוך של כל אחד ואחת מאיתנו הוא הסממן הראשון שאנחנו שמים לב אליו: אנחנו אומרים שלום בחיוך, נפרדים בחיוך, מבקשים בחיוך ומתחילים כל צחוק בחיוך גדול. היות וחלל הפה שלנו משמש אותנו לביצוע פעולות נוספות כמו אכילה או דיבור, לדוגמה, הוא צריך להחזיק בנראות לא פחות ממושלמת. אנשים שיש להם מחסור בשיניים סובלים מנראות בהחלט לא מושלמת, ולכן השתלת שיניים היא האופציה המומלצת ביותר עבורם. אם אתם חוששים מביצוע השתלת שיניים או לא בטוחים מאיפה להתחיל לעשות אותה – כדאי שתישארו איתנו ותבינו איך בדיוק היא עומדת לשנות לכם את החיים.

השתלת שיניים – במקום לחיות עם החוסר, אפשר להשלים אותו בצורה מופלאה

הזכרנו קודם בקצרה את החשיבות הגדולה של נראות חלל הפה שלנו, ואם נרד לעומק העניין הזה – נגלה שיש לא מעט דברים שעלולים לפגוע בה. הנראות עלולה להיפגם על ידי שינוי צבע השיניים שלנו מלבן לצהבהב, על ידי צורת שיניים עקמומית, וכמובן שגם על ידי מחסור בשיניים.

לכל אחד ואחד מהפגמים האלו קיים היום טיפול מעולה, ככה שלצבע השיניים תוכלו להעניק טיפול של הלבנת שיניים, לצורת שיניים עקמומית תוכלו להעניק טיפול של יישור שיניים, ואילו למחסור בשיניים תוכלו להעניק טיפול של השתלת שיניים. הטיפול בא במטרה להשלים את החוסרים, ולהחזיר לכם את הנראות המהממת של חלל הפה שלכם.

למה יש אנשים שחסרות להם שיניים?

מחסור בשיניים הוא תוצאה של כמה וכמה מצבים. ראשית, קיימים אנשים שלא שומרים באופן שוטף על היגיינת חלל הפה שלהם. המחסור בהיגיינה הופך אט אט את השיניים שלהם לפחות עמידות וחזקות, וכך הן הופכות לעדינות ושבריריות, ועלולות פשוט לנשור ממקומן. שנית, קיימים אנשים שמאבדים את השיניים שלהם בעקבות מכה חזקה שהם מקבלים, ונותרים ללא שן.

שלישית, קיימים גם אנשים שעוברים טיפולי עקירה, בשל שן חולה שעלולה להזיק לחלל הפה, ולכן היא נשלפת ממקומה. היות ולא קיים תחליף טבעי שיצמח מתוך המחסור בשן, השתלת שיניים הופכת לרלוונטית גם במקרה כזה.

השתלת שיניים בפועל – ככה זה עובד

טיפולי השתלת שיניים הם טיפולים חדשניים במיוחד, שיכולים להשלים את החוסר בקלות מירבית. אם בעבר היה מדובר על פעולה מורכבת ביותר שרק רופאי שיניים בודדים יכלו לבצע, הרי שהיום מדובר על פעולה נפוצה במיוחד, שמשמשת אנשים צעירים ומבוגרים כאחד.

על מנת לבצע השתלת שיניים, רופא השיניים המטפל שלכם יצטרך לבחור, ביחד איתכם כמובן, את השיטה שתשמש אותו לביצוע הטיפול על הצד הטוב ביותר. מדברים היום על כמה וכמה שיטות שונות להשתלת שיניים, כאשר לכל אחת מהן יש את היתרונות ואת החסרונות שלה. ביחד עם רופא השיניים המטפל שלכם ובהתאם להמלצותיו, תוכלו לבחור את הסוג המתאים לכם ביותר של השתלת שיניים.

השתלת שיניים: הכירו כמה דוגמאות מתוך השיטות השונות שעומדות בפניכם

השיטה הותיקה ביותר בתחום של השתלת שיניים היא שיטה שמתחלקת לשני חלקים שונים. בשלב הראשון רופא השיניים יחדיר שתלים דנטליים ללסת של המטופל, כך שהם יוכלו לתפקד כמעין שורש מלאכותי של השן. בשלב השני, על גבי השתל יונחו כתרים, שיניים תותבות או גשרים – בהתאם לרצונו של המטופל. מדובר כאן על שיטה שידועה בשל היעילות הגדולה שלה, אך לעומת זאת היא כרוכה בזמני המתנה ארוכים בין שני החלקים.

שיטת All on 4 היא אחת השיטות החדשניות ביותר להשתלת שיניים, והיא כוללת טיפול מהיר שמכניס תחתיו את כלל שלבי הטיפול בפעם אחת. מדובר כאן על שיטה שהיתרון הברור שלה הוא המהירות של הטיפול, שמתבצע כאמור בבת אחת, אולם היא בהחלט לא מתאימה לכלל המטופלים, ורק מטופלים בעלי מאפייני חלל פה מסוימים יוכלו להנות ממנה ומהתצאות שלה.

בחירת השיטה להשתלת שיניים נעשית באופן אישי לכל מטופל או מטופלת 

רופא השיניים המטפל הוא זה שאחראי להמליץ לכם על הטיפול הטוב ביותר עבורכם, תוך שהוא מסביר לכם את הסיכונים, היתרונות והחסרונות שבכל שיטה ושיטה. כמובן שקיימים גם הבדלים של מחירים בין השיטות, ולכן כדאי לקחת את כל המרכיבים בחשבון לפני קבלת ההחלטה.

טיפולי השתלת שיניים מתאימים לכל מי שזקוק להם

אז נכון שלא כל השיטות של השתלת שיניים מתאימות לכל המטופלים, אבל עצם הטיפול בהחלט מתאים לכולם. בחלק מהמקרים השתלת שיניים תצריך טיפולי שיניים מקדימים, כמו עקירת שיניים, לדוגמה, או טיפול בדלקת שנמצאת באיזור, אבל נדיר מאוד שיגיע מטופל שלא יוכל לקבל טיפולי השתלת שיניים מסיבה כזו או אחרת.

ילדים? מבוגרים? השתלת שיניים היא לכל הגילאים

לצערנו, נפילת שיניים או עקירת שיניים יכולות לאפיין את כל הגילאים – מגדול ועד קטן. מהסיבה הזו בדיוק, טיפולי השתלת שיניים הם רלוונטים לכל גיל ומכל צורך שהוא, ולכן גם ילדים שבקעו להם כלל השיניים הקבועות אך נפלו מסיבה כזו או אחרת מוזמנים לגשת לטיפולים האלו.

השתלת שיניים עם ד"ר עירן פרונט

ד"ר עירן פרונט הוא פריודונט מומחה למחלות חניכיים ושתלים. אם אתם זקוקים להשתלת שיניים, הטיפול המסור והמקצועי של ד"ר עירן פרונט יכול להתאים בדיוק בשבילכם. שמרו על הבריאות!

דילוג לתוכן